SPORT ELECTRONIC funkcjonuje na polskim rynku sportowym od 1999 roku. Firma została założona przez Tomasza Osuchowskiego, absolwenta AWF w Krakowie, miłośnika sportów outdorowych, pasjonata narciarstwa, ratownika TOPR, instruktora szkolenia psów lawinowych, współwłaściciela w wydawnictwie Alpin Media – wydawcy Ski Magazynu.

Doświadczenia górskie, pasje sportowe i znajomość sprzętu, zadecydowały o profilu prowadzonej działalności, która obejmuje dystrybucję na terenie Polski, wiodących, światowych marek sportowych. Setki własnoręcznie wykonanych serwisów narciarskich, okazało się pomocne dzisiaj, kiedy SPORT ELECTRONIC zajmuje się sprzedażą i serwisem światowej klasy maszyn do serwisów narciarskich, szwajcarskiej firmy MONTANA – lidera na rynku z 75-letnią tradycją.

MONTANA Sport International A.G. produkuje maszyny zarówno dla małych warsztatów, jak i wielkich centrów serwisowych, oraz fabryk narciarskich(na całym świecie pracuje dzisiaj ponad 950 automatów, szlifujących narty i deski dla tysięcy miłośników sportów zimowych). Firma wyposaża stacje narciarskie w nowoczesne systemy do przechowywania nart(stojaki suszarki do nart i kasków, szafki do przechowywania sprzętu). MONTANA wytycza trendy w zakresie bezpieczeństwa dla narciarzy.

Diagnostyk do wiązań narciarskich Jetbond MONTANA to najbardziej zaawansowane urządzenie do regulacji wiązań narciarskich, pokazujące zarówno stan wiązań jak i prawidłową siłę wypięcia.

Doświadczenia górskie w zakresie wiedzy o zagrożeniach lawinowych, zaowocowały współpracą z firmą PIEPS, która od 1972 roku zajmuje się rozwojem i produkcją sprzętu lawinowego. Lawinowe ABC ( sonda, łopata i detektor lawinowy) pieps‘a znane są milionom narciarzy, skiturowców i turystów, eksplorujących góry zimą. PIEPS to innowacje. Ostatni produkt PIEPS’a – plecak lawinowy z rewolucyjnym systemem air bag – JetForce zdobył na targach ISPO 2014 złoty medal w dziedzinie bezpieczeństwa.

W zakresie sportów górskich zaopatrujemy w sprzet zarówno indywidualnych użytkowników jak i organizacje (TOPR,GOPR, jednostki wojskowe), oferując sprzęt lawinowy, wyposażenie górskie STUBAI, sprzęt do ratownictwa TYROMONT a nawet specjalistyczne skarpety LASTING Sport.

W ramach akcji Lawinowe ABC współpracujemy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym i TOPR. Systemy do diagnostyki detektorów lawinowych PIEPS Checkpoint służą turystom w Kużnicach przy wylocie szlaku na Kondratową i na Hali Gąsienicowej – nieopodal schroniska Murowaniec.

Sport Electronic posiada własny serwis narciarski Wolf Trail przy Rondzie Kużnickim w Zakopanem. Na bazie naszych doświadczeń w przygotowaniu nart( struktury sportowe, tuning krawędzi, smarowanie na podczerwień), serwisujemy sprzęt wielu zawodnikom narciarskich i snowboardowych kadr Polski. Przed każdym sezonem prowadzimy szkolenia serwisowe ( wykłady i serwis sprzętu) dla wszystkich zainteresowanych tajnikami serwisu.
Systematycznie prowadzimy szkolenia dla sprzedawców sprzętu narciarskiego z zakresu znajomości technologii, podzialu sprzętu na grupy i technik sprzedaży, współpracując min. z dystrybutorami marek narciarskich i sieciami sprzedaży sprzętu.

Podczas zimowych wyjazdowwych sesji organizujemy testy sprzętu narciarskiego, połączone z doskonaleniem techniki jazdy ( freeride, skitur, race), pod okiem wiodących zawodników polskiej sceny narciarskiej( Salomon Rocker Ski Camp w Heiligenblut).

Zmiany pokoleniowe spowodowały, że dzisiaj firma ma charakter rodzinny. Mocne wsparcie uzyskaliśmy kiedy Andrzej Osuchowski ( andrzejosuchowski.pl) obronił pracę magisterską i uzyskał stopień trenera narciarstwa, obejmując funkcję szefa szkoleń i serwisu narciarskiego. Doświadczenia zawodnika freereide – Salomon Freeride Team Polska, (4-miejsce w zawodach Freeride World Qualiefier) i wielomiesięczne szkolenia
w siedzibie MONTANA w Szwajcarii, gdzie poznal tajniki sportowego serwisu nart i możliwości jakie dają wysokiej klasy maszyny, pozwalają przekazywać naszym klientom wiedzę o najnowszych technologiach i doświadczenie serwisowe, z perspektywy czynnego sportowo zawodnika.